Варковицька сільська територіальна громада
Дубенського району Рівненської області

Асоціація «ОТГ Рівненщини» провела своє виїзне засідання у Вараському районі

NoneNoneNoneNoneNoneNone
  Асоціація «ОТГ Рівненщини» провела своє виїзне засідання у Вараському районі, ознайомившись з особливостями розвитку сільських, селищних та міських громад.
   Як розповів голова Асоціації Сергій Пилипчук, ця поїздка дає можливість не тільки побачити все хороше, але й у діалозі та обміні досвідом знайти шляхи вирішення назрілих проблем.
- На нашій конференції наприкінці минулого року ми вирішили, що маємо у 2021 побувати у всіх чотирьох районах Рівненщини та ознайомитися з життям наших громад. Полицька сільська, Володимирецька селищна та Вараська міська громади, звісно, суттєво відрізняються одна від одної, але для наших голів з інших громад області це безцінний досвід. Зрештою, ми могли цим громадам розповісти про свої напрацювання і у таких дискусіях та дружніх спілкуваннях знаходити щось корисне і для себе, і для нашої спільної справи, - наголосив він.
   У Полицях сільський голова Микола Озеруга ознайомив учасників поїздки з роботою сільської ради та показав вже практично готову до приймання пацієнтів сільську амбулаторію. Її особливістю буде те, що у приміщенні відразу передбачене і житло для лікаря.
  Володимирецький селищний голова Василь Ковенько зустрів гостей у районному колегіумі, де потім відбулось і робоче засідання Асоціації. Під час засідання гостям презентували проект соціально-економічного аналізу Володимирецької селищної територіальної громади - документ, що стане основою стратегії розвитку. З вітальним словом звернулись селищний голова, голова Вараської райради Ярослав Березюк, а директор Володимирецької багатопрофільної лікарні Іван Караїмчук розповів про особливості функціонування цього закладу. Вразила учасників заходу робота та технічне оснащення колегіуму, директор якого Анатолій Остапенко, разом з педагогічними працівниками, презентували функціонування семи STEM -лабораторій та центрів закладу.
   Цього ж дня учасники поїздки відвідали підприємство "Сонячне ремесло", яке віднедавна відновило видобуток бурштину.
  Другого дня делегація Асоціації відвідала Вараську громаду. Керівники громад області побували в Інформаційному центрі "Полісся" та Навчально-тренувальному центрі ВП "Рівненська АЕС", оглянули матеріально-технічну базу Вараського ліцею №1, стадіону "Ізотоп" та ознайомилися з роботою Вараського міського центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю.
Під час зустрічі з міським головою Олександром Мензулом обговорили проблемні питання, що нині виникають у громадах. Зокрема, проблема збирання сміття, утримання полігонів твердих побутових відходів. Голова міської громади розповів про роботу старост, розвиток інфраструктури тощо.
У ході виїзного засідання Асоціацією «ОТГ Рівненщини» були прийняті два звернення до органів державної влади, які незабаром будуть оприлюднені.
   Велика подяка за допомогу в організації заходу Полицькій сільській раді (голова Микола Озеруга), Володимирецькій селищній раді Володимирецька селищна рада (голова Василь Ковенько Василь Ковенько), Вараській міській раді Вараська міська рада (голова Олександр Мензул Олександр Мензул, заступники голови Роман Хондока Роман Хондока та Михайло Волинець).
    Щира подяка усім учасникам засідання: Антонівська громада (Олена Гребень Лєна Сергіівна), Бабинська громада (Вікторія Горн), Білокриницька громада Білокриницька сільська рада(Тетяна Гончарук), Боремельська громада Боремельська громада (Віктор Корінь Віктор Корінь), Бугринська громада Бугринська ОТГ (Сергій Пилипчук Сергій Пилипчук), Варковицька громада (Юрій Парфенюк Юрій Парфенюк), Великоомелянська громада Великоомелянська Об'єднана Територіальна Громада (Алла Карпюк Алла Карпюк Бердін), Вирівська громада (Сергій Опалько Сергій Опалько), Головинська громада (Олександр Бачук Олександр Бачук), Деражненська громада (Олександр Лукашець Oleksandr Lukashets), Зорянська громада (Михайло Олійник), Клеванська громада (Галина Кидун Галина Кидун та Ірина Тимощук Ірина Тимощук), Клесівська громада (Віктор Буйний Віктор Буйний), Корнинська громада (Роман Горбатюк-Василейко Роман Горбатюк-Василейко), Локницька громада (Петро Харковець Петро Харковець), Малинська громада (Анатолій Дімітров), Мирогощанська громада (Надія Чух), Олександрійська громада (Олександр Гуц Олександр Гуц), Повчанська громада (Інна Іванюк Інна Іванюк), Рокитнівська громада (Григорій Таргонський Григорій Таргонський), Смизька громада (Олександр Федоров), Соснівська громада (Микола Кот Микола Володимирович Кот), Старосільська громада (Михайло Кузьмич Михайло Кузьмич), Степанська громада (Петро Крот Petro Krot), Тараканівська громада (Наталія Сорочинська Наталія Сорочинська), Шпанівська громада (Микола Столярчук Микола Столярчук).