Варковицька сільська територіальна громада
Дубенського району Рівненської області

11 лютого 2022 року

   Рівненщина: в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску надійшло більше двох мільйонів гривень
   Станом на 01.02.2022 заборгованість платників податків області зі сплати єдиного внеску складає 134,9 млн гривень.
   Як зазначають в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, податківцями  приділяється особлива увага погашенню заборгованості з єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, який формує дохідну частину Пенсійного фонду України. Але наявність заборгованості по сплаті цього платежу – це не лише недоотримання коштів державою, а ще й втрата особами, які підлягають загальнообов’язковому страхуванню страхового, стажу, а також права на пенсію.
   Звертаємо увагу, що за наявності у платника одночасно зобов’язань зі сплати єдиного внеску, зобов’язань по сплаті податків та інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами - сплата єдиного внеску виконується в першу чергу і має пріоритет перед усіма іншими, крім зобов’язань з виплати заробітної плати. А сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена в строки, обчислена податковими органами у передбачених законодавством випадках, є недоїмкою. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
    В результаті вжитих податківцями Рівненщини заходів, у січні поточного року в рахунок погашення заборгованості зі сплати єдиного внеску вже надійшло 2,1 млн гривень. За цей період на виконання до органів ДВС було направлено 150  вимог на загальну суму 2,08 млн гривень.
Наголошуємо, що тільки сумлінне ставлення кожного платника податків до своїх обов’язків щодо своєчасної сплати єдиного внеску та розуміння необхідності термінового погашення заборгованості дозволить вирішити проблему створення нових боргів.
   Нагадуємо, що переглянути інформацію щодо заборгованості зі сплати єдиного внеску можливо в «Електронному кабінеті платника», обравши в меню приватної частини кабінету «Стан розрахунків з бюджетом»
 
    Е-кабінет: подати декларацію про майновий стан і доходи легко і доступно
    В Головному управлінні ДПС у Рівненській області інформують жителів краю, що кампанія декларування доходів громадян, отриманих у 2021 році, триватиме до 3 травня 2022. В умовах карантинних обмежень для подання декларації про майновий стан і доходи рекомендуємо скористатись дистанційним способом звітування. 
    Для спрощення процедури подання декларації діє сервіс автоматичного заповнення декларації про майновий стан і доходи в Електронному кабінеті платника.
    Заповнити та подати декларацію про майновий стан і доходи можуть:
- фізичні особи, які відповідно до законодавства зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи;
- особи, які мають право подати декларацію з метою отримання податкової знижки.
    При складанні декларації в Електронному кабінеті платника здійснюється часткове автоматичне заповнення декларації про майновий стан та доходи на підставі облікових даних платника, відомостей про отримані доходи, наявних у Державному реєстрі фізичних осіб та відомостей про об’єкти нерухомого чи рухомого майна.
  Вхід до Електронного кабінету здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Щоб подати декларацію в електронному вигляді необхідно мати особистий електронний цифровий підпис, який можна безкоштовно отримати у будь-якому акредитованому центрі сертифікації ключів ДПС. З переліком АЦСК можна ознайомитися у відкритій частині Електронного кабінету.
 
   Податкова амністія – основні моменти
    В Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активі громадян – податкова амністія.
   Податкова амністія – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених як на території України, так за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані шляхом доходів, що підлягали оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки та збори.
   Нагадаємо яким чином проводиться процедура декларування. Декларації подаються безпосередньо декларантами в електронній формі, через приватну частину Електронного кабінету платника податків. Платник податків заповнює декларацію в електронному вигляді, підписує її власним електронним цифровим підписом та надсилає до ДПС. Декларація підлягає камеральній перевірці ДПС виключно на логічні та арифметичні помилки протягом 60 днів.
Сплатити в бюджет податкове зобов’язання, яке визначено в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації здійснюється декларантом протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
   Зауважимо, що при виборі декларантом у межах одноразового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору здійснюється декларантом:
–       першого платежу – протягом тридцяти календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
–       другого платежу – до 1 листопада 2023 року;
–       третього платежу – до 1 листопада 2024 року.
 
    Пільгу щодо незастосування РРО надано і селищам
   Фізичним особам-підприємцям – платникам єдиного податку дозволено здійснювати торгівлю товарами (крім підакцизних) без РРО як на території села, так і на території селища.
   Такі зміни передбачені постановою Кабінету Міністрів України від 09.10.2022 № 95 «Про внесення змін до переліку окремих форм та умов проведення діяльності у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, яким дозволено проводити  розрахункові операції без застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій з використанням розрахункових книжок та книг обліку розрахункових операцій», яку оприлюднено на Урядовому порталі.
Зазначений Перелік затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 23 серпня 2000 року № 1336.