Варковицька сільська територіальна громада
Дубенського району Рівненської області

Місцеві бюджети Рівненщини отримали понад 2 мільярда гривень податків і зборів

  За  чотири  місяці поточного року  від платників податків області до місцевих бюджетів  надійшло 2 мільярда 68 млн. грн.  податків і зборів, що на 379 млн. грн. більше, ніж сплачено у відповідному періоді 2020 року. Про це повідомила заступник начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Зоя Хоній.

  Найбільшу питому вагу у загальних надходженнях складають: податок на доходи фізичних осіб -71%, єдиний податок -13 % та земельний податок 7%.

  Як зазначила Зоя Хоній,  позитивна тенденція сплати податків дозволить громадам впевнено планувати та  фінансувати в межах наданих повноважень важливі питання діяльності. В свою чергу,  податкова служба області  готова активно взаємодіяти з керівниками територіальних громад  з питань виявлення резервів та залучення до оподаткування потенційних платників. Адже нашим пріоритетним завданням і надалі лишається, перш за все, якісне обслуговування платників податків та створення комфортних умов ведення бізнесу в області.

 Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»

  У разі передання за рішенням відповідної ради земельного паю фізичній особі виникає зобов’язання щодо сплати податку за нього

  У Головному управлінні ДПС у Рівненській області нагадують, що у ст. 281 Податкового кодексу України чітко визначено категорії фізичних осіб, що мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та перераховано ті види земельних ділянок, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатись пільгами, та їх розмір.

  Проте до цього переліку не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

  Враховуючи це,  пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), не передбачені і, відповідно, земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах.

 Зауважимо, що згідно п. 281.3 ст.281 Податкового кодексу України  від сплати податку звільняються на період дії єдиного податку четвертої групи власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику єдиного податку четвертої групи.

  Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX» 

  Головне управління ДПС у Рівненській області