Варковицька сільська територіальна громада
Дубенського району Рівненської області

На певні види підакцизних товарів встановлено нульову ставку акцизного податку. Подання податкової звітності в електронному вигляді. Допомога в межах програми “єПідтримка”

   На період дії воєнного стану по всій території України на певні види підакцизних товарів встановлено нульову ставку акцизного податку
 
    ГУ ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до Закону України від 15 березня 2022 року № 2120- IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI (далі – ПКУ), зокрема, доповнено новим п. 40 підрозд. 5 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ.
Так, тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, встановлено нульову ставку акцизного податку на такі підакцизні товари за кодами згідно з УКТ ЗЕД:
- бензини моторні: бензини моторні з вмістом свинцю 0,013 г/л або менше: із вмістом не менш як 5 мас. % біоетанолу або не менш як 5 мас. % етил-третбутилового ефіру або їх суміші;
- інші бензини;
- інші нафтопродукти;
- важкі дистиляти (газойль);
- скраплений газ (пропан або суміш пропану з бутаном) та інші гази;
- бутан, ізобутан.
 
  Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX” 
 
Подання податкової звітності в електронному вигляді на сьогодні є вкрай важливим для власної безпеки
 
   Фахівці ГУ ДПС у Рівненській області наполягають на тому, що подання податкової звітності в електронному вигляді під час воєнного стану є вкрай важливим для власної безпеки.
   Інформація про переваги електронної звітності платникам податків була доступна ще у довоєнний час. Це, насамперед, економія часу, вибір зручного моменту для подання звітності, наявність додаткових можливостей програми (підказок, нагадувань,  автозаповнення звітності),  першочергове оновлення бланків звітності,  контроль стану звітування, автоматичне формування електронного архіву звітності. На сьогодні використання електронних сервісів це ще й збереження власного життя та здоров’я.
   Нагадуємо, що електронний кабінет дозволяє платнику безперешкодно у дистанційному режимі отримати доступ до особистих рахунків зі сплати податків, зборів та інших платежів.
 
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
 
   Допомога в межах програми “єПідтримка” - хто може отримати 6500 гривень
 
   В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що КМУ, в межах програми “єПідтримка”, затверджено перелік адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам, які втратили роботу через війну.
   Так, до областей, які можуть скористатися  вищезазначеною програмою підтримки, належать: Волинська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Київська, Луганська, Миколаївська, Одеська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська області та Київ.
  Поряд з цим, КМУ визначив порядок виплати застрахованим особам одноразової матеріальної допомоги у зв'язку із втратою частини заробітної плати (доходу) або роботи (економічна діяльність) внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
   Згідно постанови КМУ №199 від 4 березня 2022 року, допомога у сумі 6500 гривень виплачуватиметься в рамках програми «єПідтримка».  
Зверніть увагу, допомога надається таким застрахованим особам:
• працюючим на умовах трудового договору (контракту), гіг-контракту, іншого цивільно-правового договору, на інших підставах, передбачених законом;
• фізичним особам – підприємцям (ФОП).
Вимогами до ФОП  для отримання такої допомоги ФОП:
• ФОП повинен перебувати на обліку як платники ЄСВ в адміністративно-територіальних одиницях, включених до переліку, затвердженого Кабміном за поданням ДСНС.
• ФОП подано податкову звітність за IV квартал 2021 року або річну звітність за 2021 рік.
 
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
 
 
 
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
 
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne