Варковицька сільська територіальна громада
Дубенського району Рівненської області

У разі відмови в проведенні розрахунків банківськими картками на ФОП та посадових осіб юридичної особи накладається штраф. Податкова амністія – можливість підтримати ЗСУ. Штрафні санкції та пеня, за порушення порядку нарахування та сплати ЄСВ не заст

    У разі відмови в проведенні розрахунків банківськими картками на ФОП та посадових осіб юридичної особи накладається адміністративний штраф
    Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до п. 1 частини першої ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення від 07 грудня 1984 року № 8073-Х. 
    Так, п. 1 частини першої ст. 255 КУпАП встановлено, що уповноважені особи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, та його територіальних органів мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення у справах про адміністративні правопорушення вчинені, зокрема, за ст. 163 прим. 15 КУпАП.
    Статтею 163 прим 15 КУпАП визначено, що порушення порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), у тому числі перевищення граничних сум розрахунків готівкою, недотримання установлених законодавством вимог щодо забезпечення можливості розрахунків за товари (послуги) з використанням електронних платіжних засобів - тягне за собою накладення штрафу на фізичну особу - підприємця, посадових осіб юридичної особи від ста до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
    Дія, передбачена частиною першою ст. 163 прим 15 КУпАП, вчинена особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке ж порушення, - тягне за собою накладення штрафу від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
 
    Податкова амністія – ще одна можливість підтримати Збройні сили України
   В Головному управлінні ДПС Рівненській  області нагадують, що з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування. Впродовж цього періоду громадяни України, які є власниками активів, що не були оподатковані належним чином, можуть їх легалізувати. Для цього необхідно подати одноразову (спеціальну) декларацію, нарахувати одноразовий збір та сплатити його.
   В податковій службі області звертаються до громадян - не зволікати та використати своє право на податкову амністію, адже це не лише звільнить їх від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності за ухилення від оподаткування в минулому, а й сприятиме наповненню бюджету, що є надзвичайно важливо в умовах дії воєнного стану.
   Нагадаємо, декларуванню підлягають активи у вигляді грошових коштів, валютних цінностей, цінних паперів, рухомого та нерухомого майна як в Україні так і за кордоном за ставками від 2,5% до 9%.
    З детальною інформацією щодо заповнення та подання одноразової (спеціальної) декларації громадяни можуть ознайомитись в банері «Одноразове добровільне декларування» https://tax.gov.ua/baneryi/odnorazove-dobrovilne-deklaruvannya
 
   На період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану штрафні санкції та пеня, за порушення порядку нарахування та сплати ЄСВ не застосовуються
    Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що  Законом України від 15 березня 2022 року № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесені зміни до розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».       
   Так, згідно з п. 9 прим. 21 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану, штрафні санкції, визначені частиною одинадцятою ст. 25 Закону № 2464, не застосовуються.
   Крім того, відповідно до п. 9 прим. 22 розд. VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 2464 тимчасово, на період дії правового режиму воєнного, надзвичайного стану та протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану, платникам єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування не нараховується пеня, а нарахована пеня за ці періоди підлягає списанню.