Майже 7 млрд. гривень – внесок платників Рівненщини до бюджету на соціальні гарантії
«Платники податків Рівненщини минулого року сплатили до бюджету 6,8 млрд грн єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», – повідомив керівник Головного управління ДПС у Рівненській області Віталій Чуй.
Порівняно з 2020 роком сплата зросла на 26 відсотків або на 1,4 млрд гривень.
За рахунок таких надходжень наповнюються фонди соціального страхування, з яких здійснюються виплати пенсій, забезпечуються соціальні гарантії на випадок безробіття, нещасних випадків на виробництві чи професійних захворювань.
Нагадаємо, що єдиний внесок підлягає сплаті суб’єктами господарювання незалежно від фінансового стану. Розстрочення заборгованості зі сплати єдиного внеску не передбачено, а термін давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені з єдиного внеску не застосовується.
Зверніть увагу, що з 1 грудня підвищено розмір мінімальної заробітної плати до 6500 гривень, відповідно змінився й розмір єдиного внеску. Зокрема, мінімальний розмір єдиного внеску з 1 грудня становить 1430 гривень, а максимальний – 21 450 гривень.
Хто з підприємців може не використовувати РРО чи ПРРО
Згідно пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
Крім того, для платників єдиного податку другої-четвертої груп діють виключення, передбачені статтею 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР. На виконання вказаної статті Урядом прийнято Постанову «Про забезпечення реалізації статті 10 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» №1336 від 23 серпня 2000 р. (далі – постанова № 1336), що передбачає умови та порядок ведення діяльності без застосування РРО (за умови використання ними розрахункових книжок (РК) та книг обліку розрахункових операцій (КОРО)).
Звертаємо увагу, що 23 грудня 2021 року внесено зміни до постанови №1336, якими передбачено, що роздрібна торгівля на території села товарами (крім підакцизних товарів) фізичними особами - підприємцями,які сплачують єдиний податок, може здійснюватись без застосування РРО/ПРРО (за умови використання ними РК та КОРО).
Цей пункт не застосовується за наявності хоча б однієї з таких умов:
- така роздрібна торгівля здійснюється в торговельному об’єкті, в якому також здійснюється торгівля підакцизними товарами;
- такими фізичними особами — підприємцями також здійснюється дистанційна торгівля, зокрема через Інтернет;
- сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом, прийнято рішення про обов’язкове застосування на території села реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій для форм і умов проведення діяльності, визначених у цьому пункті.
Але у разі перевищення річного обсягу розрахункових операцій з продажу товарів (надання послуг) суми 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, на один структурний (відокремлений) підрозділ (пункт продажу товарів), застосування
РРО/ПРРО стане обов’язковим.
Також при здійсненні діяльності, що передбачена статтею 9 Закону № 265 РРО/ПРРО не застосовується, розрахункова книжка та КОРО не ведеться.
Триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування
В ГУ ДПС у Рівненській області звертають увагу, що до 01 вересня 2022 року триває кампанія одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб. В рамках податкової амністії фізичні особи можуть задекларувати іноземні активи за пільговою ставкою 7 %. Скористатись такою ставкою можна до 1 березня 2022.
У подальшому, до завершення кампанії одноразового (спеціального) добровільного декларування, іноземні активи можливо задекларувати за ставкою 9 %.
Шановні громадяни, скористуйтесь таким шансом, виведіть свої активи з «тіні» та у подальшому активно здійснюйте і залучайте інвестиції.
Громадяни вже можуть декларувати доходи, отримані у 2021 році
В ГУ ДПС у Рівненській області нагадують мешканцям Рівненщини, що починаючи з січня 2022 року стартувала кампанія декларування громадянами доходів, одержаних у 2021 році. Зверніть увагу, що річну податкову декларацію про доходи за минулий рік зобов’язані заповнити і подати до 1 травня 2022 року громадяни та самозайняті особи, котрі отримали доходи, з яких торік не сплачено податок на доходи фізичних осіб.
Нагадуємо, що згідно з вимогами Податкового кодексу України обов’язковому декларуванню підлягають:
- доходи, з яких при нарахуванні або виплаті ПДФО не утримувався;
- доходи від особи, яка не є податковим агентом (в тому числі від здачі в оренду власного рухомого чи нерухомого майна, продажу власного майна, продажу власної сільгосппродукції фізичним особам, тощо);
- спадок від осіб, які не є членами сім’ї першого та другого ступеня споріднення та подарунки від осіб, які не є членами сім’ї першого ступеня споріднення;
- додаткове благо, зокрема, дохід у вигляді основної суми боргу (кредиту) платника податку, прощеного (анульованого) кредитором за його самостійним рішенням, не пов’язаним з процедурою банкрутства, до закінчення строку позовної давності, якщо його сума перевищує 25 відсотків однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на рік), встановленої на 1 січня звітного податкового року;
- доходи від продажу інвестиційних активів;
- іноземні доходи.
В зазначених випадках громадяни, зобов’язані подавати податкові декларації про майновий стан і доходи.