Варковицька сільська територіальна громада
Дубенського району Рівненської області

16 березня 2022 року

   Суми коштів та вартість товарів, перерахованих (переданих) платниками податків Збройним силам України та іншим військовим формуванням для потреб забезпечення оборони держави включаються до витрат
   Головне управління ДПС у Рівненській області повідомляє, що згідно з нормами Податкового кодексу України, відповідно до п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ для платників податку, у яких річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний період не перевищує 40 млн гривень, об’єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від’ємного значення об’єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років та коригувань, визначених п.п. 140.4.8 п. 140.4 та п.п. 140.5.16 п. 140.5 ст. 140 ПКУ), визначені відповідно до положень розд. ІІІ ПКУ.
   Також відповідно до п. 33 підрозд. 4 розд. XX ПКУ тимчасово, на період проведення антитерористичної операції, коригування, встановлені п.п. 140.5.9 п. 140.5 ст. 140 ПКУ, не проводяться, починаючи з 1 січня 2015 року, щодо сум коштів або вартості спеціальних засобів індивідуального захисту (касок, бронежилетів, виготовлених відповідно до військових стандартів), технічних засобів спостереження, лікарських засобів та медичних виробів, засобів особистої гігієни, продуктів харчування, предметів речового забезпечення, а також інших товарів, виконаних робіт, наданих послуг за переліком, що визначається Кабінетом Міністрів України, які добровільно перераховані (передані) Збройним Силам України, Національній гвардії України, Службі безпеки України, Службі зовнішньої розвідки України, Державній прикордонній службі України, Міністерству внутрішніх справ України, Управлінню державної охорони України, Державній службі спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим утвореним відповідно до законів України військовим формуванням, їх з’єднанням, військовим частинам, підрозділам, установам або організаціям, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, для потреб забезпечення проведення антитерористичної операції.
   Таким чином, коригування фінансового результату до оподаткування на суму вищезазначених коштів та товарів, перерахованих (переданих) платниками податків Збройним силам України та іншим військовим формуванням для потреб забезпечення оборони держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, не здійснюється, тобто такі суми включаються до фінансового результату до оподаткування у складі витрат без обмежень.

   Інформаційний лист щодо включення коштів та товарів, перерахованих (переданих) платниками податків Збройним силам України та іншим військовим формуванням для потреб забезпечення оборони держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України розміщеною на офіційному вебпорталі ДПС України (https://tax.gov.ua/media-tsentr/novini/576194.html).
 
   Підвищення цін на продукти харчування в умовах війни є неприпустимим
   В Головному управлінні ДПС у Рівненській області повідомляють, що  з метою забезпечення цінової стабільності в умовах воєнного стану фахівцями податкової служби області проводиться роз’яснювальна робота серед суб’єктів господарювання  щодо недопущення необґрунтованого підняття цін, відмови у можливості проведення розрахунків у безготівковій формі за допомогою банківських платіжних засобів, усунення випадку продажу товарів без наявності цінників та недопущення продажу алкогольних напоїв в умовах воєнного стану.
   Як зазначав керівник податкової служби області Владислав Грабовий, в тяжкий для всієї країни час,  суб’єкти господарювання повинні дотримуватись вимог чинного законодавства, не займатись спекуляцією під час реалізації товарів споживачам, не зловживати монопольним становищем на ринку товарів та не підривати моральний дух українців!
 
  Разом ми переможемо!
 
   До відома платників податків
   Управління контролю за підакцизними товарами Головного управління ДПС у Рівненській області повідомляє про відновлення роботи.
Прийом платників податків відбувається за адресою: м Рівне, вул. Богоявленська 6.
   Також повідомляємо, що відповідно до рішення Ради оборони Рівненської області, з 16 березня 2022 року відновлено торгівлю пивом.