Варковицька сільська територіальна громада
Дубенського району Рівненської області

20 квітня 2022 року

За ліцензії на право торгівлі підакцизними товарами до місцевих бюджетів Рівненщини надійшло 4,5 мільйона гривень
 
Як повідомили в Головному управлінні ДПС у Рівненській області, за січень - березень  2022 року за право  оптової, роздрібної торгівлі та зберігання  підакцизних товарів суб’єкти господарювання області сплатили  до місцевих бюджетів 4,5 млн гривень.
Податкова служба області нагадує платникам, що 7 березня 2022 вступив в дію Закон України  № 2118-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо особливостей оподаткування та подання звітності у період дії воєнного стану».
Зокрема підрозділ 10 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України доповнено пунктом 69.10 такого змісту:
вважаються діючими ліцензії, по яких до припинення або скасування воєнного стану на території України не сплачено черговий платіж за ліцензію та/або закінчився термін дії ліцензії на право:
виробництва та обігу спирту, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах;
виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним, та місць виробництва, зберігання, оптової та роздрібної торгівлі пальним.
Обов’язки щодо сплати чергових платежів/дії щодо продовження ліцензії мають бути виконані суб’єктом господарювання протягом 30 днів, наступних за днем припинення або скасування воєнного стану в Україні.
В умовах воєнного стану  бюджетна стабільність  залежить від сумління кожного платника податків, - наголошують у Головному управлінні ДПС у Рівненській області і звертаються до юридичних осіб, котрі провадять діяльність, та громадян своєчасно розраховуватися із бюджетом.
 
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX 
 
Громадяни, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, можуть скористатися правом на податкову знижку щодо коштів сплачених за оренду житла
 
В ГУ ДПС у Рівненській області повідомляють, що громадяни України, які мають статус внутрішньо переміщеної особи, можуть скористатися правом на податкову знижку щодо суми коштів, фактично сплачених ними протягом звітного року, у вигляді орендної плати за договором оренди житла (квартири, будинку).
Зверніть увагу, право на отримання податкової знижки за умови наявності підстав, передбачених Податковим кодексом України, мають громадяни, які не є суб’єктами господарювання та які протягом минулого року отримували заробітну плату, з якої утримувався податок на доходи фізичних осіб.
Для повернення сплаченого до бюджету податку на доходи фізичних осіб необхідно подати до податкових органів:
- декларацію про майновий стан і доходи;
- копію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи;
- копію договору оренди житла;
- платіжні та розрахункові документи, що підтверджують факт сплати;
- заяву, в якій зазначені відомості щодо відсутності умов, які не дають право на отримання податкової знижки згідно з нормами законодавства.
Звертаємо увагу, копії зазначених документів надаються разом з податковою декларацією, у тому числі при поданні декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі, а оригінали цих документів не надсилаються контролюючому органу, але підлягають зберіганню платником податку.
Умови для отримання податкової знижки, відповідно до яких такі особи та/або члени його сім’ї першого ступеня споріднення:
- не мають у власності придатної для проживання житлової нерухомості, розташованої поза межами тимчасово окупованої території України;
- не отримують передбачених законодавством України бюджетних виплат для покриття витрат на проживання.
Розмір такої знижки не може перевищувати у розрахунку на календарний рік 30 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного (податкового) року – 180 000 гривень.
Документами, які підтверджують відсутність умов, що не дають права на отримання податкової знижки може бути Витяг з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, інформація від структурних підрозділів з питань соціального захисту населення обласних чи райдержадміністрацій щодо адресної допомоги для покриття витрат на проживання тощо.
 
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу InfoTAX
 
Особливості оподаткування в період дії воєнного стану
 
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що на період дії воєнного стану на території України система оподаткування зазнала змін, які потрібно врахувати суб’єктам господарювання при здійсненні своєї діяльності. Зокрема, справляння податків і зборів здійснюється з урахуванням особливостей, визначених у п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі – ПКУ).
У зв’язку з веденням бойових дій на значній території нашої країни у великої кількості платників податків відсутня можливість своєчасно виконати свій податковий обов’язок. Це і дотримання термінів сплати податків та зборів, і подання звітності, у тому числі звітності, передбаченої п. 46.2 ст. 46 ПКУ, а також реєстрації у відповідних реєстрах податкових або акцизних накладних, розрахунків коригування, подання електронних документів, що містять дані про фактичні залишки пального та обсяг обігу пального або спирту етилового тощо, платники податків звільняються від передбаченої ПКУ відповідальності з обов’язковим виконанням таких обов’язків протягом шести місяців після припинення або скасування воєнного стану в Україні.
Тому, такі платники податків звільняються від відповідальності, передбаченої ПКУ за невиконання податкових обов’язків, за умови виконання таких обов’язків протягом одного місяця з дня закінчення дії наслідків, які унеможливили виконання таких обов’язків.
Також для платників податків та контролюючих органів зупиняється перебіг строків, визначених податковим законодавством та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Поряд з цим, підпунктом 69.18 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ установлено, що тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 до 18 години.
Зверніть увагу , що відповідно до п. п. 69.26 п. 69 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ на період дії воєнного, надзвичайного стану платники податків мають право подавати до контролюючого органу податкову декларацію та інші документи в паперовій формі.
 
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX” 
 
 
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
 
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne