Варковицька сільська територіальна громада
Дубенського району Рівненської області

27 жовтня 2021 року

 

Підприємець торгує на ринку: чи необхідно застосовувати РРО
 
Відповідно до п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями реєстратори розрахункових операцій та програмні РРО не застосовуються платниками єдиного податку першої групи.
Згідно з п. 291.4 ст. 291 Податкового кодексу України до першої групи платників єдиного податку відносяться фізичні особи – підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 167 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 01 січня податкового (звітного) року.
Зверніть увагу, якщо фізична особа-підприємець здійснює роздрібний продаж товарів в магазинах та об’єктах ресторанного господарства, які розташовані на території ринку, то така особа не може бути платником єдиного податку першої групи, та відповідно зобов’язана застосувати РРО в залежності від обраної системи оподаткування та виду здійснюваної діяльності.
 
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
 
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne
 
 

 

ср, 27 жовт. 2021 о 15:11 ГУ ДПС Рівненська область <mrr31.odpa@gmail.com> пише:
Від платників Рівненщини з початку 2021 року до зведеного бюджету надійшло 15,9 млн грн рентної плати за воду
 
За січень – вересень 2021 року на Рівненщині платниками за спеціальне використання води до зведеного бюджету спрямовано рентної плати у сумі 15,9 млн грн, з них
13 млн грн отримали місцеві бюджети та 2,9 млн грн  надійшло до державного бюджету.
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що платниками рентної плати за спеціальне використання води є:
► первинні водокористувачі – суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи – підприємці, які використовують та/або передають вторинним водокористувачам воду, отриману шляхом забору води з водних об'єктів;
► суб'єкти господарювання незалежно від форми власності: юридичні особи, їх філії, відділення, представництва, інші відокремлені підрозділи без утворення юридичної особи, постійні представництва нерезидентів, а також фізичні особи - підприємці, які використовують воду для потреб гідроенергетики, водного транспорту і рибництва.
Органи, що видають дозволи на спеціальне водокористування, щороку до 20 січня подають контролюючим органам та органам водного господарства інформацію про водокористувачів, яким видано такі дозволи.
Водокористувачі, яким видано дозволи на спеціальне водокористування та які здійснюють постачання води іншим водокористувачам, щороку до 20 січня подають контролюючим органам та органам водного господарства перелік водокористувачів – абонентів.
У разі зміни умов водокористування, видачі протягом року нових дозволів на спеціальне водокористування, укладення договорів на поставку води водокористувачі, які отримали переоформлені дозволи на спеціальне водокористування, договори на поставку води, зобов'язані протягом 10 днів повідомити про це контролюючим органам та органам водного господарства.
 
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
 
Єдиний соціальний внесок: хто має право не платити?
 
ГУ ДПС у Рівненській області нагадує, що з 01 січня поточного року розширено перелік підприємців, які звільняються від сплати єдиного внеску за себе. Так для фізичних осіб на загальній системі оподаткування, осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, та членів фермерського господарства, у разі якщо вони не отримували дохід (прибуток) у звітному періоді або окремому місяці звітного періоду, сплата єдиного соціального внеску є виключно правом, а не обов’язком.
Згідно із законодавством бути платниками ЄСВ тільки добровільно можуть фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність, якщо вони отримують пенсію за віком, або за вислугу років, або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Відповідно до част. п’ять і шість ст. 4 Закону № 2464 «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» звільняються від сплати єдиного внеску за себе:
-  особи, які провадять незалежну професійну діяльність, за умови взяття їх на облік як фізичних осіб – підприємців і провадження ними одного виду діяльності одночасно як фізичною особою – підприємцем, так і особою, яка провадить незалежну професійну діяльність;
-  особи, які провадять незалежну професійну діяльність та фізичні особи – підприємці, які мають основне місце роботи, за місяці звітного періоду, за які роботодавцем було сплачено страховий внесок за таких осіб у розмірі не менше мінімального страхового внеску.
Також скасовується обов’язок сплачувати мінімальний розмір єдиного внеску за місяці, у яких не було отримано доходу (прибутку), для фізичних осіб – підприємців (крім тих, які обрали спрощену систему оподаткування); осіб, які провадять незалежну професійну діяльність; членів фермерського господарства.
 
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
 
Маєте намір займатися незалежною професійною діяльністю – зареєструйтеся в податковій
 
Головне управління ДПС у Рівненській  області нагадує, що особи, які мають намір займатися незалежною професійною діяльністю, мають обов’язок стати на облік в податковому органі.
Згідно з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України самозайнята особа – платник податку, який є фізичною особою – підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.
Незалежна професійна діяльність – участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльність лікарів, приватних нотаріусів, приватних виконавців, адвокатів, арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів), аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів чи архітекторів, особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншою подібною діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою – підприємцем (за виключенням випадку, передбаченого п. 65.9 ст. 65 ПКУ) та використовує найману працю не більш як чотирьох фізичних осіб.
Для цього необхідно в десятиденний термін  після державної реєстрації незалежної професійної діяльності подати до податкового органу за місцем реєстрації заяву за формою № 5-ОПП та  копію документа, що підтверджує право фізичної особи на провадження незалежної професійної діяльності.
Звертаємо увагу, що при подачі документів пред’являються оригінали зазначених документів та документ, який посвідчує особу (паспорт).  Якщо документи подаються рекомендованим листом з описом вкладення, то слід надати копії документів, які мають бути засвідчені нотаріально або органом, який здійснив реєстрацію незалежної професійної діяльності. Фізична особа, яка здійснює незалежну професійну діяльність, береться на облік в податковому органі у день отримання заяви за формою № 5-ОПП.
 
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
 
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
 
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne