Варковицька сільська територіальна громада
Дубенського району Рівненської області

28 серпня 2021 року

На Рівненщині сума проведених через РРО розрахунків зростає

 

 

 

Завдяки сумлінності суб’єктів господарювання сфери торгівлі, громадського харчування та послуг, а також постійному дієвому контролю ДПС за дотриманням чинних норм порядку проведення розрахунків, кількість зареєстрованих РРО, що використовується суб’єктами господарювання, та сума проведених  через РРО розрахунків постійно зростає.

 

В ГУ ДПС у Рівненській області інформують, що податкова служба здійснює постійний аналіз даних про виторги суб’єктів господарювання. Так, одним з основних критеріїв оцінки діяльності управління податкового аудиту є показник зросту виторгів, проведених через зареєстровані платниками реєстратори розрахункових операцій. Цей показник також є оцінкою розвитку регіону в цілому.

 

 За результатами діяльності за 1 квартал 2021 рокуна Рівненщині  такий зріст у порівнянні з минулим роком склав 16 відсотків, за результатами діяльності за 7 місяців 2021 року - 29 відсотків.  Виторг станом на 01.08.2021 склав 6057,5 млн грн проти 4697 млн грн за 7 місяців  2020 року.

 

Податківці звертають увагу суб’єктів господарювання на обов’язковість та повноту реєстрації всіх розрахункових операцій, які вони здійснюють у готівковій та/або безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за операціями з приймання готівки для подальшого її переказу.

 

З метою збільшення в подальшому показника зросту виторгів, робота управління податкового аудиту ГУ ДПС в області і надалі буде  спрямована на підвищення ефективності контрольно-перевірочної роботи, проведення хронометражів обсягів розрахункових операцій, «детінізацію» обігу підакцизних товарів шляхом перешкоджання незаконній діяльності у цій сфері, розширення сфер застосування РРО для ризикових видів діяльності та залучення таких платників до декларування обсягів доходів, а також проведення роз’яснювальної роботи з платниками.

 

 

 

Підписуйтесь на Telegram-канал ДПС України https://t.me/tax_gov_ua

 

Запрошуємо вас приєднатися: https://www.facebook.com/TaxUkraine  

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

 

 

 

Увага! 31 серпня спливає термін сплати земельного податку громадянами

 

 

Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що відповідно до п. 286.5 ст. 286 Податкового кодексу України нарахування фізичним особам сум плати за землю проводиться контролюючими органами (за місцем знаходження земельної ділянки), які надсилають платнику податку у порядку, визначеному ст. 42 ПКУ, до 01 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 ПКУ.

 

Земельний податок фізичними особами сплачується протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (п. 287.5 ст. 287 ПКУ).

 

Тобто, громадяни,  які отримали повідомлення – рішення на сплату земельного податку до 01.07.2021 року повинні сплатити такий податок до 31.08.2021 року   

 

 

 

Підписуйтесь на Telegram-канал ДПС України https://t.me/tax_gov_ua

 

Запрошуємо вас приєднатися: https://www.facebook.com/TaxUkraine  

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

 

 

 

Коли може бути зменшена ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?

 

 

Відповідно до абзацу першого п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі – ПКУ) сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування Збору, визначеної згідно з п. 7 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ, ставки 2,5 відс. щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

 

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відс. із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно (абзац другий п.п. 8.3 п. 8 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ).

 

Тобто, ставку Збору можливо зменшити з 5 відс. (9 відс.) до 2,5 відс. у випадку застосування спеціальної пільги шляхом придбання державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення.

 

Так, припустимо, що фізична особа, яка має активи, одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до ПКУ, «переводить» такі активи у грошові кошти із наступним придбанням зазначених державних облігацій.
Якщо така «конвертація» відбудеться у періоді з 01 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання Декларації, то декларант має право зазначити номінальну вартість таких облігацій і сплатити з неї Збір за ставкою 2,5 відс. (замість 5 відс. чи 9 відс., передбачених для коштів на рахунках банків). Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відс. із сплатою податкового зобов’язання, визначеного з номінальної вартості таких облігацій, трьома рівними частинами щорічно.

 

 

 

Підписуйтесь на Telegram-канал ДПС України https://t.me/tax_gov_ua

 

Запрошуємо вас приєднатися: https://www.facebook.com/TaxUkraine  

 

Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX

 

 

 

 

Головне управління ДПС у Рівненській області