Варковицька сільська територіальна громада
Дубенського району Рівненської області

30 листопада 2021 року

Внесок платників податків Рівненщини до держбюджету складає понад 1,8 мільярда гривень ПДВ
 
Упродовж січня-жовтня 2021 року платники податків Рівненщини сплатили до державного бюджету 1 мільярд 614 мільйонів гривень податку на додану вартість. За словами в.о. начальника Головного управління ДПС у Рівненській області Віталія Чуя, рівень надходжень аналогічного періоду 2020 року перевищено на 522 мільйони гривень, або на 40,7 відсотка.
Посадовець зазначив, що у загальній сумі доходів державної скарбниці сплата ПДВ склала 45 відсотків.  «Збільшення надходжень з податку на додану вартість підтверджує принцип прозорості в адмініструванні ПДВ, ефективне відпрацювання ризикових операцій суб'єктів господарської діяльності, руйнування схем з формування фіктивного податкового кредиту, запровадження нових підходів в адмініструванні цього податку та вдосконалення роботи електронних сервісів», - акцентує Віталій Чуй.
Довідково: на початок вересня в області зареєстровано 3890 платників ПДВ, серед яких 3290 юридичних осіб та 600 фізичних осіб-підприємців.

Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
 
Усі роботодавці мають дотримуватися трудового законодавства
 
Питання легалізації  найманої праці досі актуальне. Кожен роботодавець – фізична чи юридична особа мають дотримуватись норм трудового законодавства та пам’ятати, що  у відносинах працівник – роботодавець завжди укладається трудовий договір. Цивільно-правова угода про надання послуг укладається в разі співпраці з незалежним підрядником або особою, яка забезпечує себе роботою самостійно, тобто займається підприємництвом, бізнесом.
Як правило, особа є працівником, якщо:
  • Ви призначаєте її на посаду з певними обов’язками, визначаєте режим роботи та робочий час;
  • Ви контролюєте, як, коли і де вона виконує роботу;
  • Ви сплачуєте фіксовану погодинну, щотижневу або місячну зарплату;
  • Ви платите за процес праці, а не за її результат;
  • Ви надаєте матеріали та обладнання для виконання роботи;
  • Ви надаєте вихідні дні та оплачувані відпустки тощо.
Трудовий договір може бути: безстроковим; на визначений строк; на час виконання певної роботи.
Після укладення трудового договору роботодавець має видати наказ або розпорядження про прийняття працівника на роботу і повідомити Державну податкову службу про прийняття працівника на роботу.
Пам’ятайте:
  • повідомлення подається до початку роботи працівника за затвердженою формою;
  • це робить власник бізнесу, уповноважена ним особа або фізична особа за місцем їхнього обліку як платників Єдиного соціального внеску;
  • повідомлення можна подати у електронній або паперовій (якщо не більше п’яти працівників) формі;
  • надану інформацію вносять до реєстру страхувальників та реєстру застрахованих осіб.
Тож, якщо Ви власник бізнесу і наймаєте працівників без трудового договору, то будьте готові витрачати час і ресурси на навчання – досвідчені спеціалісти до вас не підуть або швидко знайдуть краще місце. Вам буде складніше отримати банківські кредити, інвестиції. А в разі перевірки інспекції праці на вас можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.
Зрештою, через несплату податків й єдиного соціального внеску втрачає держава, а отже, і кожен її громадянин.
 
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX” 
 
Наслідки неподання одноразової (спеціальної) декларації
 
Головне управління ДПС у Рівненській області звертає увагу, що у разі якщо особа, яка має право на одноразове (спеціальне) декларування не скористується ним, то вона буде вважатися такою, що повідомила контролюючий орган про те, що станом на дату завершення періоду проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування (31 серпня 2022 року):
- у її власності відсутні активи, одержані (набуті) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів, та/або
- склад та обсяг таких активів (тобто активів, одержаних (набутих) за рахунок доходів, з яких не сплачено або сплачено не в повному обсязі податки і збори відповідно до податкового законодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів) у власності такої фізичної особи перебуває в межах, щодо яких не здійснюється нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.
Склад та обсяг активів, в межах яких не здійснюється нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, визначені п. 10 підрозділу 94 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
 
Підписуйтесь на Telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу “InfoTAX
 
 
--
З повагою,
відділ інформаційної взаємодії
ГУ ДПС у Рівненській області
 
Податкові новини, корисну інформацію та анонси подій читайте на сторінках Фейсбук.
ДПС України: https://www.facebook.com/TaxUkraine
ГУ ДПС у Рівненській області: https://www.facebook.com/tax.rivne